Strona główna

Świecki Instytut Dominikański z Orleanu


Konsekracja

Świeckość

Apostolstwo

Duchowość

Formacja

Powołanie

Wspólnota

Aktualności

Świadectwa

Żyły pośród nas

Historia

Kontakt

Publikacje
o instytutach świeckich

Dokumenty Kościoła

Strona międzynarodowa

Dominikanie w Polsce

Krajowa Konferencja Instytutów Świeckich

Webmaster


                  Aktualności

Jeśli chcesz napisać do nas

Włączmy się do modlitwy z Ojcem Świętym
w intencji obrony życia

   

27 listopada, podczas liturgii rozpoczynającej Adwent – czas radosnego oczekiwania na narodzenie Chrystusa – Ojciec Święty Benedykt XVI rozpocznie modlitewne czuwanie w Bazylice św. Piotra na Watykanie w intencji każdego poczynającego się ludzkiego życia. Papież po raz pierwszy wzywa cały Kościół do przyłączenia się do tej modlitwy. Odpowiedzmy na to wezwanie i w jedności Kościoła módlmy się w intencji obrony każdego poczętego życia, aby z Bożą pomocą zwyciężyła na świecie cywilizacja życia i miłości.


Zaproszenie do udziału w Dobie Różańcowej

   


Ojcowie Dominikanie zapraszają do udziału w Dobie Różańcowej, od godz. 20:00 w piątek, 1 października do godz. 21:00 w sobotę, 2 października 2010 r., w kaplicy Matki Bożej na warszawskim Służewie. Zachęcamy, by włączyć się do tej modlitwy wszędzie tam, gdzie aktualnie przebywamy.Kapituła Generalna Dominikanów  

   


Od 31 sierpnia do 21 września 2010 roku odbywać się będzie Kapituła Generalna Zakonu Kaznodziejskiego. Bardzo ważnym jej zadaniem jest wybór nowego Generała. Prośmy o światło Ducha Świętego dla obradujących Braci Dominikanów.Rada Generalna 2010      

   

W dniach 6 - 11 sierpnia 2010 r., tym razem w Polsce, obradowała Rada Generalna Instytutu. Przyjechały przedstawicielki wszystkich Prowincji. Był to czas wymiany doświadczeń i refleksji nad sytuacją w poszczególnych Prowincjach. Część obrad wiązała się z tematem przejścia Instytutu na prawo papieskie.

Wielką radością Prowincji Polskiej było wspólne z całą Radą przeżywanie Uroczystości Św. Dominika. Dużym przeżyciem była modlitwa u grobu Księdza Jerzego Popiełuszki.


Rekolekcje

   

W drugiej połowie lipca 2010 r. odbyły się doroczne rekolekcje Świeckiego Instytutu Dominikańskiego z Orleanu. Prowadził je ojciec Tomasz Zamorski OP. Temat rekolekcji: „Szukanie Królestwa Bożego”.

Na zakończenie rekolekcji jedna osoba złożyła śluby wieczyste, jedna ponowiła śluby czasowe, dwie złożyły pierwszą profesję. Ponadto dwie osoby rozpoczęły formację początkową i dwie rozpoczęły okres próby. Zgodnie z tradycją wszystkie profeski wieczyste odnowiły swoją profesję.Na czas Kapituły Polskiej Prowincji Dominikanów       

   

"Duch Pana Boga nade mną,
bo Pan mnie namaścił.
Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim,
by opatrywać rany serc złamanych,
by zapowiadać wyzwolenie jeńcom
i więźniom swobodę;
aby obwieszczać rok łaski Pańskiej…"
                                                        Iz 61, 1n

W niedzielę, 24 stycznia 2010 roku rozpoczyna się Kapituła Polskiej Prowincji Dominikanów. W tym ważnym czasie otaczajmy Braci Dominikanów szczególnie serdeczną modlitwą. Wypraszajmy im otwarcie na Światło Ducha Świętego, na Jego Miłość oraz wszystkie dary, których tak hojnie udziela. Niech to będzie znak wdzięczności i siostrzanej solidarności ze strony naszej Wspólnoty.


[2017-2018] [2016] [2015] [2014] [2013] [2012] [2011] [2009] [2008] [2007]